Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

“Latvijas skolas soma” 2020./2021. mācību gads.

Posted 21. gada 9. Jun

Šis mācību gads ikvienam iemācīja, ka kultūras norisēs var piedalīties digitāli. Arī Rīgas 3.pamatskolas audzēkņi piedalījās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstītajos pasākumos. Ieguva jaunas pārdomas, jaunas zināšanas, kuras veiksmīgi vizualizēja savos zīmējumos.

Visu mācību gadu Rīgas 3.pamatskolas pedagogiem bija pieejamas Latvijas Kinematogrāfistu savienības "Kino visiem un visur Latvijā" filmas un animācijas, lai papildinātu ikdienas mācību saturu ar dažādu aktivitāšu palīdzību piedāvātu skolēniem iepazīt Latvijas kino mākslu.

Vecāku klašu pamatskolas skolēni izmantoja animācijas filmu “Zelta zirgs” literatūras stundās, bet filmā “Vai viegli būt jaunam”  redzēto analizēja sociālo zinību stundās. Jaunāko klašu skolēni iejutās žūrijas lomā un vērtēja piedāvātās animācijas filmas.

Mācību gada 2.semestrī Rīgas 3.pamatskolas skolēniem bija muzikāla un brīnumu pilna.

Pamatskolas skolēni iepazinās ar latviešu komponistu Imanta Kalniņa un Maestro Raimonda Paula muzikālajām gaitām. Vēroja audiovizuālās koncertlekcijas "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls" un “Imants Kalniņš 80”. Pēc koncertlekcijām, cenšoties rast atbildes uz koncertlekciju organizatoru un mūzikas skolotājas sagatavotajiem jautājumiem par koncertlekcijās redzēto un dzirdēto, skolēniem vajadzēja būt ļoti, ļoti uzmanīgiem vērotājiem!

Mācību gada noslēgumā par brīnumiem rūpējās iluzionisti Pecolli. Skolēni devās virtuālā, izzinošā pastaigā iluzionisma teātrī, muzejā Mystero. Burvju mākslinieki iepazīstināja ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un šīs jomas attīstības vēsturi  pasaulē un Latvijā. Varēja uzzināt ne vien interesantu informāciju par iluzionisma vēsturi, bet arī mācīties trikus. Skolēni nosprieda, ka tiklīdz būs iespēja, dosimies visu apskatīt klātienē, jo brīnumi ir tepat vien-  mums blakus, 15 minūšu gājienā no skolas.

Jaunāko klašu skolēni devās virtuālā brīnumu pasaulē, vērojot “Alise Brīnumzemē” – cirka/teātra izrādes video ierakstu. Daudz krāšņu tērpu, aizraujošu triku un sarežģītu akrobātijas paņēmienu skolēnos aizrāva elpu.

Neliels fotoieskats

Žēl, tik ļoti žēl, ka nevar sajust, sataustīt un izdzīvot visu klātienē! Rīgas 3. pamatskolas skolēniem tas ir ļoti svarīgi! Taču mēs esam pacietīgi, un ceram, ka nākamgad iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” atbalstītie pasākumi mūs priecēs un bagātinās izpratni par kultūru, vēsturi un mākslu klātienē.

Rīgas 3. pamatskolas skolotāja

Lelde Jansone