Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Pēdējie jaunumi

Jauni met.materiāli

Metodisko materiālu izvērtēšanas tabula >>>

Šī tabula ir pieejama arī MY-HUB mājas lapa, kā arī ir oficiāli prezentēta divās starptautiskās konferencēs un ir iesniegti divi zinātniskie raksti.

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības.

„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti. (No kultūras ministrijas mājas mājas lapas) 

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, Rīgas 3.pamatskolas skolēni, no 2018.gada 1. septembra līdz 2020.gada maijam, apmeklējuši 22 pasākumus.

Apmeklējuši kino, piedalījušies meistarklasēs un paši mazākie piedzīvojuši izglītojošas un muzikālas izrādes! Katrs ieguvis daļiņu no  Latvijas kultūras. Esam kļuvuši zinošāki, radošāki un atvērtāki visam jaunajam. Mēs esam priecīgi par lielisku simgades dāvanu!

01.10.2019. Lelde Jansone

 Orientēšanās spēle Vecrīgā

    2024. gada 19. aprīlī projekta "Skolas soma" ietvaros virtuves darbinieku un būvstrādnieku grupas devās uz Vecrīgu, kur notika orientēšanās spēle. Ieradāmies precīzi norādītajā laikā un vietā. Pirms starta jaunieši iepazinās ar spēles noteikumiem un nofotografējās. Gidi sadalīja komandas, iedeva kartes un orientēšanās spēle varēja sākties.

    Katra komanda kārtīgi izpētīja iedoto karti un  izlēma, ar kuru no kontrolpunktiem sākt. Tie bija labi zināmas, vēsturiski nozīmīgas celtnes un pieminekļi.
    Abas komandas uzreiz saprata, ar ko jāsāk un uz kuru pusi jādodas. Sacensību gars sākumā nebija jūtams, bet ar katru kontrolpunktu tomēr pieauga, kas lika vairāk piedomāt pie spēles noteikumiem un nekļūdīgi strādāt ar karti.
    Lai gan būvstrādnieki ļoti aktīvi iesāka spēli, aizsteidzoties uz pirmo kontrolpunktu, tomēr virtuves darbinieki, saglabājot mieru, pārspēja viņus par diviem punktiem.
    Spēle jauniešiem parādīja to, ka visi komandas dalībnieki ir vienlīdz svarīgi un precīzi jāsadala pienākumi. Abu komandu audzēkņi pierādīja to, ka spēj orientēties kartē un labi orientējas Vecrīgā.

1.-3. kursu būvstrādnieku kvalifikācijas grupas audzinātājs M. Strods

23.04.2024.

Orientēšanās spēle Āgenskalnā

    2024. gada 16. aprīlī projekta "Skolas soma" ietvaros 7.a,8.a un 9.a klases devās klases saliedēšanas pasākumā- orientēšanās spēlē Āgenskalnā.

    Tās laikā jaunieši rādīja savas sadarbības prasmes, lai iepazītu Rīgas pilsētas kultūrmantojumu – koka ēkas, pieminekļus, mākslas un arhitektūras stilus, leģendas. Ar kartes palīdzību meklēja objektus, iepazinās ar vēsturisko informāciju un pildīja vēsturiskos un radošos uzdevumus.

 

7.a klases audzinātāja I. Vecvanaga

22.04.2024.

   Koncertlekcija '' Mēs esam Latvija''

     Š.g. 5. novembrī skolas lielajā zālē notika koncertlekcija '' Mēs esam Latvija''.

    Izglītojamajiem bija iespēja uzzināt, ka Latvija ir iespēju zeme. Vieta, no kuras nāk augsta līmeņa izcilības. Jaunieši tika iesaistīti pasākumā dziedāt  labi pazīstamas latviešu dziesmas un pārbaudīja savas zināšanas viktorīnā.

    Koncertu vadīja Emīls Kivlenieks. 

 

Muzikālā teātra izrāde

''Mērija Popinsa- neparastā bērnu aukle''

    Projekta "Skolas soma" ietvaros 2. novembrī sākumskolas un C klašu izglītojamajiem bija iespēja noskatīties muzikālu teātra izrādi "Mērija Popinsa- neparastā bērnu aukle". 

STIKLA PŪTĒJI

Projekta "Skolas soma" ietvaros 28. aprīlī skolā viesojās stikla pūtēji no Ventspils ar aizraujošu lekciju "Stikla pūtēji laiku lokos".

Image Gallery

Ikšķiles saldējums

    7. decembrī visiem skolēniem projekta “Skolas soma” ietvaros  bija iespēja uzzināt Ikšķiles saldējuma vēsturi, saprast, kā top saldējums un sorberti no dabīgām izejvielām(ogām, augļiem) un, ka var ,, Ēst gardi un veselīgi"! Neizpalika arī saldējumu un sorbertu degustēšana!


Izzinoša nodarbība Latvijas Nacionālajā teātrī

 

    2022. gada 26. aprīlī Rīgas 3. pamatskolas arodklašu skolēni davās uz Latvijas Nacionālo teātri, lai iepazītos ar teātra vēsturi un  tā nozīmi. 

 

    Lai ielūkotos teātra aizkulisēs un darbnīcās, izprastu aktieru un citu teātra darbinieku ikdienu un noskaidrotu sev interesējošos jautājumus.

MYSTERO  muzejpedagoģiskā nodarbība

    Jau nedēļas sākumā skolā bija manāma rosība un uztraukums- 1.-9. ca un cb klase, un sākumskolas klases dosies uz Mystero teātri, muzeju! Gatavojās ne vien skolēni, bet arī pedagogi un asistenti. Cik sen nav apmeklēti pasākumi klātienē!

    Šī izzinošā nodarbība tika īpaši pielāgota Rīgas 3. pamatskolas skolēniem- virmoja prieks, atsaucība, līdzdarbošanās un pozitīvu emociju apmaiņa!

14.04.2022.

 

 

Sveču diena

Labāk pirku vaska sveci,
Nekā skala gabaliņu:
Ne tai dūmu istabā,
Ne oglīšu apakšā.

(Latviešu tautasdziesma)

 

04.02.2022.

Koncertlekcijas "Lāčplēša dienā"

un "Mūsu stāsts par Rīgu"

    Koncertlekcija "Lāčplēša diena"-interesants un vizuāli krāšņs mācību mācību materiāls. Tas saskanēja ar mūsu iepriekšējo un nākošo mācību tēmu. Viegli atkārtojot džeza mūzikas elementus/instrumentus un ievadot Vispārējo Dziesmu un Deju svētku norišu apguvi. 

    Skolēniem bija iespēja videolekcijā ievērot sev pazīstamas muzikālas personības un gūt gandarījumu, kad kāda dziesma ir pazīstama. Tas vienmēr raisa pozitīvas emocijas.

    Mūsu skolas skolēniem vissvarīgākais ir emocijas, ne vien par pašu paveiktu darbu, bet arī emocijas, ko spēj radīt izcila mūzika, kas ļoti meistarīgi ievīta un savīta ar svētkiem. Noteikti šajā koncertlekcijā tas bija galvenais guvums mums visiem.

18.11.2021.

(Mūzikas skolotāja L.Roze)

 

    Klases stundā  skolēniem bija iespēja skatīties koncertlekciju "Mūsu stāsts par Rīgu", šī koncertlekcija lieliski papildināja skolas tematiskā mēneša "Mana dzimtā pilsēta" tēmu. Pēc koncertlekcijas skolēni centās raksturot savu dzimto pilsētu un gatavoja darbiņus skolas izstādei.

Leļļu teātra izrāde "Zivs cepure"

    Oktobris Rīgas 3. pamatskolas skolēniem sākās uz izzinošas un muzikālas nots.

    Vai rūķi saprata, ka viss, kas ir ap mums, savu vērtību iegūst tikai tad, kad mēs tam veltām savu laiku un darbu? Vai rūķi saprata, ka bez piepūles iegūti labumi var sagraut visu Rūķu pasauli? 

    Skolēni saprata...Bet pa vidu pārdomām par vērtībām, draudzību, darbu, labestību un čaklumu, skanēja mūzika un bērnu smiekli....

 

 

03.10.2021.

Izzinošs pārgājiens pa Torņkalnu

    2021. gada 17. septembris skolā bija pārgājienu diena.

    Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, sākot no 6. klases skolēni devās izzinošā pārgājienā pa Torņaklalnu- Arkādijas parks, Māras dīķis, O. Vācieša un Akuratera muzejs, Torņakalna baznīca un vēl, un vēl...

"Latvijas skolas soma" 2020./2021. mācību gads

    Šis mācību gads ikvienam iemācīja, ka kultūras norisēs var piedalīties digitāli. Arī Rīgas 3.pamatskolas audzēkņi piedalījās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstītajos pasākumos. Ieguva jaunas pārdomas, jaunas zināšanas, kuras veiksmīgi vizualizēja savos zīmējumos.

    Visu mācību gadu Rīgas 3.pamatskolas pedagogiem bija pieejamas Latvijas Kinematogrāfistu savienības "Kino visiem un visur Latvijā" filmas un animācijas, lai papildinātu ikdienas mācību saturu ar dažādu aktivitāšu palīdzību piedāvātu skolēniem iepazīt Latvijas kino mākslu.

 

 

 

09.06.2021.

Zīmju stāsti

    Projekta “ Skolas soma” ietvaros 11. februārī pie jaunāko klašu skolēniem viesojās komponists D. Rijnieks ar koncertprogrammu “ Zīmju stāsti”. Tas bija muzikāli pamācošs pasākums par dažādām zīmēm, kuras var sastapt, saskatīt ikdienā.

11.02.2020.