PUBLIKĀCIJAS
Jauniešu apmaiņas projekts "Mūzikas valoda"
Ukraiņu un latviešu pusaudži ar īpašām vajadzībām Ropažos runāja “mūzikas valodā”.
Divdesmit bērni ar īpašām vajadzībām un viņu atbalstītāji no Latvijas un Ukrainas pirmsjāņu nedēļā pulcējās Ropažos, lai piedalītos Rīgas 3. speciālās pamatskolas organizētajā starptautiskajā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Jauniešu apmaiņas projektā “Mūzikas valoda”. Katru valsti pārstāvēja desmit 13-17 gadus veci jaunieši, kā arī viņus pavadošās personas, kuru uzdevums būs nodrošināt, lai nedēļu garā darbošanās projektā “Mūzikas valoda” jauniešiem būtu maksimāli komfortabla.
Projekts “Mūzikas valoda” norisinājās Ropažu viesu namā “Pie Zeltītes” no 15. līdz 22. jūnijam. Tajā iesaistīti 10 jaunieši, grupas līderis un trīs atbalsta personas no katras valsts. Projekta “Mūzikas valoda” sadarbības partneri ir Ukrainas starptautiskās sadarbības organizācija “All-Ukrainian Association fot Youth Co-operation “Alternative-V””, kā arī Latvijas Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Pie “Mūzikas valodas” dalībniekiem viesojās mūziķe Madara Celma ar dēlu, folkloras kopa “Mare”, Rīgas 3. speciālās pamatskolas pedagogi, kuri palīdzēja jauniešiem gan izgatavot, gan darboties ar mūzikas instrumentiem, bet viena diena tika veltīta ekskursijai pie perkusionista Nila Īles. Programmas ievadā norisinājās latviešu nacionālā diena, kurā ukraiņu jaunieši tika iepazīstināti ar mūsu nacionālajām tradīcijām, bet izskaņā ukraiņi iepazīstināja mūsu jauniešus ar savām tradīcijām. 21. jūnijā noslēguma koncertā, jaunieši dalījās ar citiem, kā runāt mūzikas valodā. Pēc noslēguma koncerta notika Saulgriežu nakts svinēšana, kurā folkloras kopa “Mare” un tās vadītāja Mārīte Ose rādīja īstās saulgriežu nakts tradīcijas.
Projekts “Mūzikas valoda” tiek realizēts Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “Erasmus+” ietvaros (pieteikuma Nr. 2018-3-LV02-KA105-002349) ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
Saīsināts raksts no https://europa.eu/youth/lv/article/51/67003_en?fbclid=IwAR0chD2lP8rp2_aeMkcKKSr99MNMVa04mGkv6SusEznEoel_dT5kJM2jbPU
Vairāk par piedzīvoto projekta laikā varat apskatīt Facebook.com- Mūzikas valoda un draugiem.lv- Mūzikas valoda.
30.08.2019.
Pirmie soļi jauniešu apmaiņas projektā
Sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko projektu aģentūru "Erasmus+ jaunatne darbībā" jauniešu apmaiņas projekts "Mūzikas valoda" šodien, 3. aprīlī, spēris pirmos soļus mūsu skolā.
03.04.2019.
Image Gallery
Projekts "Atklāj ceļojot!"
No 2023. gada 1.jūlija – 2024. gada 30. aprīlim skola īstenoja Erasmus+ DiscoverEU iekļaušanas projektu “Atklāj ceļojot!”. Tajā piedalījās 5 jaunieši ar ierobežotām iespējām, kuriem bija 18 gadi un 5 pedagogi.
Izglītības iestāde vēlējās sniegt jauniešiem ar ierobežotām iespējām vienādas iespējas sabiedrībā, neatkarīgi no tā, kādas ir viņu individuālās spējas, vajadzības, veselības stāvoklis un citas atšķirības. Bija vēlme mazināt barjeras, kuras traucē mūsu izglītojamajiem ceļot un iepazīt dažādu valstu kultūru, dabu, u.c. Izglītības iestādes mērķis - rast papildus iespējas, ar kuru palīdzību paplašināt jauniešu redzesloku un zināšanas, pilnveidot jauniešu individuālās prasmes un iemaņas, kuras ir grūti vai pat neiespējami apgūt mācību stundu laikā.
Projekta laikā katram no mūsu izglītojamajiem sagatavošanās posms noritēja ar satraukuma pilnu rosību – drošības noteikumu izveidi, ēdienkartes veidošanu, brauciena plānošanu, līdzi ņemamo nepieciešamo lietu saraksta sastādīšanu, pilsētu kartes pētīšanu, informācijas meklēšanu interneta resursos.
Ceļojuma laikā jaunieši kļuva patstāvīgāki, plānoja dienas budžetu, sekoja līdzi mobilitātes norisei, izmantoja IT rīkus, ne vien plānošanas procesā, bet arī mobilitātes laikā. Tomēr galvenais jauniešu sasniegums ir piepildīts sapnis par iespēju piedalīties pašu plānotā ceļojumā.
Projekta “Atklāj ceļojot!” laikā izglītojamiem tika nodrošināta gan individuāla pieeja, gan profesionāls un drošs atbalsts no to pedagogu puses, kuri ikdienā ar jauniešiem ir kopā mācību un audzināšanas procesā.
Katram jaunietim pēc mobilitātes aktivitātes ir savi secinājumi. Kaut arī visi ceļoja kopā, katram ir savs unikāls stāsts un emocijas par piedzīvoto.
29. aprīlī projekta dalībnieki dalījās pieredzē ar brauciena stāstiem, emocijām, ieteikumiem citiem skolas jauniešiem, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu, lai iedrošinātu arī citus atklāt Eiropu ceļojot. Pēcpusdiena noslēdzās ar svinīgu Youthpass serifikāta izsniegšanu katram projekta dalībniekam.
30.04.2024.